دوربين ip چيست

دوربين ip چيست؟

دوربين ip يا اصطلاحاً دوربين تحت شبكه در اصطلاح انگليسی  عنوان IP cctv camera شناخته می شود. در آنجايی اينترنت در زندگی روزمره نفوذ كرده سيستم های تحت شبكه نظير دوربين ip نيز كار بردهای بيشتری می يابند امروزه تكنولوژی سيستم های نظارت تصويری اين امكان را فراهم آورده كه بتوانيم در هر كجا از طريق تلفن همراه خود نظارت مستقيم  برمنزل و محل كار خود داشتيم. اين امر توسط سیستمهای های دوربين تحت شبكه (دوربين ip ) فراهم شده است.

قيمت دوربين مداربسته ip معمولاً بالاتر از ساير دوربين هاست آنچه قيمت دوربين ip را افزايش می دهد تكنولوژی و امكاناتی است كه اين قبيل دوربين ها در اختيار كاربر قرار می دهند. امروزه بيشتر از دوربين ip camera هايی استفاده می شود كه كوچك و وايرلس باشند. دوربين ip وايرلس قادر است.بدون نياز به سيم كشی در هر جای اتاق نصب شود. اگر از دوربين ip كوچك نيز استفاده می شود می توان به عنوان دوربين مخفی از آن استفاده كرد.

در هنگام خريد دوربين ip سعی كنيد از شركتهای معتبر و برندهای شناخته شده و بروز استفاده كنيد چون محصول دوربين ip تكنولوژی نسبتاً پيچيده ای دارد وحتماً پس از نصب نيازمند خدمات مهندسی پس از فروش خواهيد بود.